Uudised

Uudised

20.09.2022

Universaalteenus

Riigikogus 15.septembril 2022 vastuvõetud elektrituruseaduse muutmise eelnõu võimaldab kodutarbijatel osta elektrienergiat universaalteenusena. Universaalteenus on elektripakett, millega kodutarbijad saavad ajavahemikul 1. oktoober 2022 kuni 30. aprill 2026 osta elektrienergiat hinnaga, mis on moodustunud börsiväliselt ja mis kujuneb Konkurentsiametiga kooskõlastatud tootmishinna alusel, millele elektrimüüja lisab oma kulukomponendi. Universaalteenusega on võimalik lähemalt tutvuda Majandus- ja Kommunikatsiooniministeeriumi kodulehel https://mkm.ee/universaalteenus.

AS ELVESO hakkab universaalteenust pakkuma alates 01.10.2022. Kliendi mugavuse nimel viib AS ELVESO alates 1. oktoobrist 2022 automaatselt universaalteenusele üle kõik oma olemasolevad elektrimüügi kodukliendid. Klient ei pea paketi muutmiseks ise midagi tegema. 

Konkurentsiamet kehtestas 30. septembril elektri universaalteenusele ajutiseks tootmishinnaks 15,4 senti/kWh. Hinnale lisandub elektrimüüja kulukomponendid ja käibemaks.  Kui universaalteenuse müügihind on selgunud, teavitame sellest koheselt meie kliente. Universaalteenus pole kodutarbija kohustus vaid võimalus. Kui puudub soov universaalteenust kasutada, peab klient sellest vähemalt kaks päeva enne muudatuse jõustumist teavitama. Teavituse palume saata e-posti aadressile info@elveso.ee.

Teenusest saab loobuda igal ajal, teavitades sellest meid seitse kalendripäeva ette. Universaalteenuse lõppemisel või lõpetamisel ei saa automaatselt tagasi oma endist elektripaketti, vaid valida tuleb uus pakett.

Küsimuste korral palun pöörduge meie klienditeenindusse

e-post: info@elveso.ee
telefon: 603 1480